Kır Düğünü Planı Yaparken Bunlara Dikkat Edin

 

Kır Düğünü Planı Yaparken Bunlara Dikkat Edin

Uyumlu bir çift olarak ikiniz de kır düğünü yapmaya karar verdiyseniz, bu konsept için yapmanız gereken bazı şeyler vardır. Hem ruhunuzu yansıtacak, doğaya dost bir atmosfer için hem de misafirlerimizin memnun ayrılması için gözden kaçırmamanız gereken bazı hususlar vardır.

Kır düğününün vazgeçilmez öğeleri; samimi ve sıcak bir ortam, pastoral doğaya uygun ve yeşile dost bir görünüm, bir o kadar da rahat ve konforlu olmasıdır. Kır düğünü planı yaparken hem kendinizi hem misafirlerinizi mutlu etmelisiniz.

Kır Düğününde Olması Gerekenler

Düğün yapmak için birden fazla seçenek vardır. Bunlardan en çok rağbet görenlerden biri de kır düğünü konsepti olarak karşımıza çıkmaktadır. Böyle bir düğün planlıyorsanız bazı ince detaylara dikkat etmeniz şarttır. Bunlar;

  • Kır düğünü için en güzel mekânı seçmelisiniz. Düğünün konsepti mekân üzerine kuruludur. Özellikle yer ve yerin özelliğinin belirtildiği bir konsepttir.

Kır düğünü alanı sade, temiz, doğaya uygun, doğru renklendirilmiş, doğru süslenmiş olmalıdır. Kır düğünü olması sebebi ile her yerin doğru bir şekilde çiçeklendirilmesi ve yeşillendirilmesi gerekir. Ayrıca mobilyaların da kır düğünü konseptine uygun olarak rahat ve sade seçilmesi gerekir. Mobilyalar doğaya ve manzaraya uygun giydirilmeli ve süslenmelidir. Sade örtüler ve gerçek çiçekler tercih edilmelidir.


  • Evleneceğiniz mevsime karar verdikten sonra düğün salonunu mevsim değişikliğinden etkilenmeyecek şekilde ayarlamalısınız. Vakitsiz yaz yağmurlarının azizliğine uğramamak adına önlem almanız gerekir.
  • Eğer açık alan tercih ettiyseniz yeşillik bir alan olmasına ve konuların rahat vakit geçirebileceği bir ortam oluşturmalısınız. Kapalı bir mekân tercih etmişseniz o halde konsepte uygun bir şekilde alanın her yerinin canlı çiçek detayları ile süslenmesini sağlayın.
  • Kır düğünü için gerçek açık alan daha doğru bir tercihtir. Doğaya uygun olarak mobilyaların da ahşaptan seçilmesi doğru seçim olacaktır.
  • Kır düğününden en çok beklenen şey samimiyettir. Ortamınızı samimi tutmanın yanı sıra sizde kendinizi rahat ce mutlu hissettiğiniz insanları davet ederek samimi bir görüntü vermelisiniz. Konuk listeniz en yakın hissettiğiniz kişilerden oluşmalıdır.  Beraber eğlenip güleceğiniz ve en mutlu gününüzü beraber geçirmek istediğiniz kişilerden oluşmalıdır.
  •  Mekânın her yeri gerçek çiçeklerle süslenmiş olmalı ve siz de bu ortama uyumlu olmalısınız. Sade ve şık bir kıyafeti çiçek detayları ile taçlandırarak üzerinizde taşımalısınız. Kır çiçekleri ve açık havada sizde çiçek gibi güzel, şık, taze ve sade görünmelisiniz.
  • Kır düğünü yaptığınız alanda ve kıyafetlerinizde abartıdan kaçınmanız düğününüze sade ve samimi bir hava katacaktır. Kır düğünü tasarımı yapılırken genel olarak klasik, sade ve vintage fikirler tercih edilir.
  •  Düğün denilince süslemeler, mekân ve kıyafet dışında yapılacak ikramlar da önemlidir. Kır düğünü ağır ve klasik ikramların dışında basit ama ferah ürünler tercih etmelidir. Konsepte uygun olarak sebze ağırlıklı ve hafif yiyecekler tercih edilmelidir. Ferahlatıcı içecekler de yaz ve kır düğünlerinin vazgeçilmezidir. Ayrıca ürünlerin taze olmasına dikkat etmeniz gerekir. Sunum ve servis şekillerini de önceden konuşmanız en doğru karar olacaktır.
  • Her düğünde olduğu gibi kır düğünlerinin de vazgeçilmez bir öğesi müziktir. Kır düğünü eğlence ortamını güzel bir orkestra ile sağlanabilir.

İsterseniz önceden var olan orkestranın kayıtlarını dinleyip beraber çalışmak isteğinize bakarsınız.


Beraber çalışmak istemeniz halinde kendi tercih ettiğiniz ve size özel olan şarkıları belirlersiniz. Parçaların çalma sırasını da belirlersiniz. Eğer beraber çalışmak istemezseniz kendi istediğiniz bir orkestra ile anlaşıp o güne özel bir müzik sefası hazırlığı yaparsınız. Yapmanız gereken en önemli şey müzikleri kendi isteğinize göre seçmenizdir. Ayrıca konuklarınızın eğleneceğinden de emin olmalısınız. Tüm düğün boyunca size keyif verecek bir müzik listesi oluşturmaya dikkat etmelisiniz.

 

Kır Düğünü Planı Yaparken Bunlara Dikkat Edin hakkında ve diğer tüm konularda bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz

İRTİBAT TELEFONLARIMIZ

0535 227 91 25 ve 0536 647 32 47
0536 917 27 49 (WhatsApp)

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yazın

14 + 9 = * (Lütfen işlem sonucunu yazın)