Avcılar Hayır Lokması

Lokma bilindiği gibi hamurun kızgın yağda kızartılarak ve sonrasında soğuk şerbetle buluşması ile oluşmuş bir Türk tatlısıdır. Tük örf ve adetlerinde lokmanın yeri apayrıdır. Bunun nedeni ise birçok kişi genellikle hayır ve dua almak için lokma dağıtılır. Türk toplumunda bir tür adak diyebiliriz. Dileği gerçekleşen ve mutlu olan kişiler örf ve adetleri geleneğinde lokma döktürme tapar.

Koşudan başlanarak dağıtılan bu tatlı amacına hizmet eder. Toplum olarak da oldukça sevilen bu tatlı bazı özel günlerde de özel olarak yapılır ve dağıtılır. Geçmişte evlerde yapılan bu lokma tatlısı artık belli tatlıcılar tarafından da yapılmaktadır. Avcılar hayır lokması ile bu işi alanında uzman ustalarıyla yapmaktayız. Sizlerde lokma döktürmek istiyorsanız bu işlem için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


AvcılarHayır Lokması

Hayır Lokması / Hayır Lokması dökürme / Hayır Lokmacısı

Lokma Hangi Konularda Dökülür?

Ramazan Ayı'nda lokma dökülür bunun nedeni ise inanca göre Ramazan ayı hayır ve bereket ayıdır. Bu ayda yapılan ibadetler ve işlenen hayır işlerinin oldukça makbul olduğuna inanılmaktadır. Ölen bir kişinin ardından lokma tatlısı dökülür ve dağıtılır. Burada amaç ise genellikle helva ya da lokma döktürmek ölen kişi için dua edilmesi istemektir. Her âdetin bir nedeni olduğu gibi Türk toplumunda da bir aittir.

Adak olarak sunulması, lokma tatlısı dağıtmak adağında bulunan kişi dileği gerçekleştiğin kazanlarla lokma döktürür ve dağıtır. Avcılar hayır lokması olarak sizlere bu konuda destek ve hizmet vermekteyiz. Sipariş edilen kadar servis imkânı sunan firmamız hayır lokması ve diğer amacınız için lokma dökme yapmaktadır. Genel manada amaç dua almaktır.AvcılarHayır Lokması

Avcılar Hayır Lokması Sipariş nasıl Yaptırabilirim?


Kişi sayısını belirledikten sonra ister 1000 kişilik isterseniz 100 kişilik olsun siparişinizi Avcılar hayır lokması firmamızla paylaşın. İstanbul ve ilçelerine hizmet vermekteyiz. Güler yüzlü ekibimizle sizlere hayır lokması organizasyon işleminde destek olalım. Sipariş verildikten sonra istediğiniz saat ve günde siparişinizi sizlere teslim edelim.

Her ne niyetle olursa olsun lokma döktürme amacınız var ise, Avcılar hayır lokması firmamızdan bu konuda destek ve hizmet alabilirsiniz.İRTİBAT TELEFONLARIMIZ


0535 227 91 25 ve 0536 647 32 47
0536 917 27 49 (WhatsApp)