Bağcılar Hayır Lokması

Bağcılar hayır lokması olarak her zaman hafif ve sağlıklı lokmaları sunmaktayız. Lokmalarımız mis gibi kokusu ile çok sevilmektedir.

Hayır lokması çok eski yıllardan beri yapılan bir tatlıdır. Bu tatlıyı önceki yıllarda kadınlar kendileri yapardı. Fakat son yıllarda mobil araçlar çıktı. Ve artık hayır lokması bu mobil araçlardaki ekipmanlar ile yapılıyor ve dağıtılıyor. Bu tatlı en çokta ölen bir kişinin yıl dönümünde yapılarak misafirlere dağıtılmaktadır. Yeni evlenen çiftlerin yuvalarının hayırlı olması için sünnet çocukları için ya da hasta birinin iyileşmesinden sonra şükür amaçlı ikram edilen bir tatlıdır.

Bağcılar hayır lokması olarak her zaman hafif ve sağlıklı lokmaları sunmaktayız. Lokmalarımız mis gibi kokusu ile çok sevilmektedir. İstediğiniz zaman hayır lokması hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.


BağcılarHayır Lokması

Bağcılar Hayır Lokması Ne İşe Yarar?

Bir işe niyetlenildiğin de o iş iyi sonuçlanırsa hayır lokması döktürülür. Lokmacı donut yapan kişilerdir. Bu hayır lokması dağıtmanın amacı gelenlerin hayır dualarını almaktır. Ayrıca yeni açılan işleri kazalardan ve sıkıntılardan korumak ve yeterli gelir elde etmek için dökülür. Bu nedenle hayır lokmasını dağıtan kişi için lokmaları alan kişiler tarafından bol bol dua edilir. Bağcılar hayır lokması kaliteli malzeme kullanarak lokma yapar. En lezzetli ve hafif olan hayır lokmaları firmamız tarafından yapılmaktadır.BağcılarHayır Lokması

Bağcılar Hayır Lokmasını Kimler Tercih Eder?

Bağcılar hayır lokması bu tatlı sadece lezzetli değil aynı zamanda manevi önemi de büyük ve insanları bir araya getirmede önemli bir rol oynuyor. Hayır lokması kötü günde ya da iyi günde de dökülmektedir. Lokma insanların içsel olarak bütünleşmenin ve birleşmesinin bir simgesidir. İnsanların iyi ve kötü günlerinde beraber dayanışmanın ve paylaşımın bir simgesidir.

Bizler sadece bu güzel ve köklü geleneği yaşatmak için aracıyız. Yüzlerce senelik gelenektir. Bu topraklarda lokma hem tatlıdır. Anadolu uygarlığının mutfağın tatlısında buluşması ve bereketle evrimleşmesidir. Hayır lokmasının hem zenginlerin sofrasında hem de yoksulların sofrasında yeri bulunmaktadır. Mutlu günde de üzüntülü günlerde de dağıtılan bir tatlıdır. Türk gelenek ve göreneklerimizde lokma dağıtmak diye bir kavram vardır. Firmamızdan lokma döktürmek konusunda hizmet alabilirsiniz.İRTİBAT TELEFONLARIMIZ


0535 227 91 25 ve 0536 647 32 47
0536 917 27 49 (WhatsApp)