Eyüp Hayır Lokması

Lokma döktürmek diye bir tabir vardır. Türk örf adet ve geleneklerinden biri de lokma döktürmektir. Eyüp Hayır Lokması lokma döktürmek isteyenler için uğrak noktası olacaktır. Osmanlıdan gelen lokma geleneği mutlulukta, ya da ölen bir kişinin ardından hayır amacıyla arkasından kazanlarla dağıtılır. Tatlı türü olan hamurlar yuvarlak şekilde olarak kızgın yağa atılır. Hemen sonrasında soğuk şerbete atılır.EyüpHayır Lokması

Ramazan Ayında Lokma Döktürebilir miyiz?

Lokmayı her zaman severiz. Mutlu olduğumuzda en çok lokma dökmeyi severiz. Lokmacı olarak birçok tatlı firmaları günümüzde de oldukça revaçtadır. Hemen hemen her ilde bulunan lokmacılar, İstanbul'da yaşayanlar için Eyüp Hayır Lokması tam sizlere göre tat sunmaya devam etmektedir. Lokma geleneği helvadan sonra en çok dağıtılan bir gelenektir.

Başka ülkelerde bulunmayan bu gelenek şimdilerde herkes tarafından farklı tatlarla sevilmekte ve denenmektedir. Ramazan ayında bir hayır amacıyla iftar sonunda lokma dağıtmak oldukça faydalı olabilir. Özellikle ramazan aylarında tatlıcıların önünde iftar için lokmalar sıcak sıcak satılır. Geleneklerimiz bizi biz yapan değerlerdir. Bu yüzden lokmacılık geleneğini de sahip çıkmak gerekir. Eyüp Hayır Lokması her an yanı başınızda sizlere bu geleneği sunmayı ilke edinmiştir.


EyüpHayır Lokması

Lezzeti Harika Her Damak Zevkine Uygun Olan Lokma Çeşitleri Nelerdir?

  • Çikolata Dolgulu Lokmalar; herkesin farklı damak zevki vardır. Çikolata seven kişilerin için birde çikolata dolgu ve çikolataya batırılmış bu lokma çeşidi özellikle çocukların ve gençlerin damak zevkine itap ediyor.
  • Susamlı ve ballı lokmalar; lokmalar piştikten sonra direk bal enjekte edilir. Daha sonra susma batırılır. Bu lokmalar oldukça popüler olup, herkesin damağına uygun bir lezzet patlaması yaşatıyor.
  • Pekmezli lokmalar; bu lokmalar hamurunda tahinle birlikte karıştırılarak yapılır. Rengi karamelli olan bu lokmalar tahin ve pekmez ikilini sevenler için ve şeker kullanmayanlar için farklı bir tat sunmaktadır.

Saray geleneği olarak bilinen lokmalar artık Eyüp Hayır Lokması sizlere saraylardaki lokma lezzetini yaşatıyor. Tatlının her türlüsünü seven bir ulus olarak lokmalar bizlere özellikle tarihimizi anımsatır. Her türlü lokma lezzeti için sizde Firmamızdan bu konuda hizmet alabilirsiniz.


EyüpHayır LokmasıİRTİBAT TELEFONLARIMIZ


0535 227 91 25 ve 0536 647 32 47
0536 917 27 49 (WhatsApp)